Stay Alive
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stay Alive

Ha megtelik a pokol, a holtak majd köztünk járnak.
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Nyugat Los Angeles - West Side

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Sleepwalker

Sleepwalker


Hozzászólások száma : 99
Csatlakozás ideje : 2012. Feb. 29.

Nyugat Los Angeles - West Side Empty
TémanyitásTárgy: Nyugat Los Angeles - West Side   Nyugat Los Angeles - West Side I_icon_minitimeSzer. Feb. 29, 2012 8:24 am

A West Side a belváros egy kisebb része, leginkább plázákból és üzletekből ál, amelyek tulajdonosai japánok voltak. Ők azonban betömörültek a saját üzleteikbe és elbarikádozták magukat. Nagy leleményességgel tisztogatták meg a területüket a fertőzöttektől, az utcaszint fölött. Az emeletes házakat összekötötték mindenféle összetákolt hidakkal, így nem kell az utcaszintre menniük. Minden bejáratot elbarikádoztak így viszonylagos biztonságban vannak, a baj csak az hogy senkit sem engednek be. Egy-két pláza ideális lehetne erődnek ha sikerülne megtisztítani a fertőzöttektől, ez viszont komoly feladat mert itt elég sokan vannak.
Vissza az elejére Go down
Sleepwalker

Sleepwalker


Hozzászólások száma : 99
Csatlakozás ideje : 2012. Feb. 29.

Nyugat Los Angeles - West Side Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat Los Angeles - West Side   Nyugat Los Angeles - West Side I_icon_minitimeKedd Márc. 06, 2012 3:21 am

Angelica Cezarinni

Éppen az orvosnál voltál a West Side-on, hogy a havi rutin ellenőrzésen túless. Szerencsére nem találtak semmit, sőt az orvos azt mondta, ha ez így marad akár száz évig is elélhetsz. Jó hangulatban indultál el egy barátnődhöz aki itt lakik a közelben. Gondoltad beszélgettek egy jót aztán hazamész sütögetni, úgysincs különösebben más dolgod. Azonban, miközben beszélgettetek a TVben szörnyűségekről kezdtek beszélni. Fél füllel hallottad, de barátnéd végülis felhangosította a készüléket és egyenes adásban láttátok a beszámolót a West Hollywoodban kitört pánikról. Ide, a West Sidera még nem ért el a balhé de valószínűleg nemsoká ide is elér. A TVben látjátok ahogy a hadsereg közbeavatkozni próbál, de csak mészárlás lesz a vége. Aztán több interjú, riport, bejátszás következik ami gyakorlatilag arról szól, bár ezt senki sem mondja ki hogy mindannyian halálra vagytok ítélve. A sereg nem fog segíteni, a rendőrség tehetetlen, az emberek a maguk kezébe vették az irányítást.
Vissza az elejére Go down
Angelica Cezarinni

Angelica Cezarinni


Hozzászólások száma : 6
Csatlakozás ideje : 2012. Mar. 03.

Nyugat Los Angeles - West Side Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat Los Angeles - West Side   Nyugat Los Angeles - West Side I_icon_minitimeKedd Márc. 06, 2012 7:07 am

-Száz évig? Kétszázig is kedvesem! -Veregetem meg nevetve Dr. Lee alkarját, aztán elindulok Curtney-hez, a legbelevalóbb vén csotrogányhoz, akit csak LA-ben ismerek. Kerek három nappal öregebb nálam, és őszintén szólva, egy perccel sem tűnik fiatalabbnak.
-Hajj, azok a kötésminták! Megőrjít velük! -Sóhajtok, míg becsöngetek, és lám, már bent is vagyok. Igen, egy rakat magazin és drága barátném társaságában. Szerencsére sikerül rávennem, hogy egy kis alapzaj nem árthat, így bekapcsolja a televíziót. Két virágminta között a híradót hallgatom, de úgy néz ki Curt is, mert hirtelen felhangosítja a készüléket. Modern egy masina. Már távirányítója is van! A képernyőn a hírmondó pánikról és katonákról számol be, majd mindenféle rémséget mutatnak be a kisfilmben.
-Ezek a huligánok! Már megint csak a baj van velük! -Csapok a térdemre ingerülten. Nem hiszem el, hogy már megint beijesztik a fiatalok a médiát, valami horrorkalamajkával. Már csak a vámpírokat hiányolom a bejátszásból, azok a helyi pletykalapok szerint igen népszerűek manapság.
-És a média meg persze felfújja a dolgot! Szerencsétlen katonáknak sincs ám jobb dolguk, minthogy randalírozó kölyköket hajkurásszanak! Ahelyett, hogy valami értelmeset csinálnának. Mikor még az én apám volt katona, ők segítettek leszedni a szőlőt a gazdaságban, meg megtermelni a napi betevőt, nem valahol külföldön parádéztak, meg farsangi bohócok után koslattak! -Méltatlankodok teljesen jogosan, hiszen az ablakon kinézve világosan látszik, hogy nincs itt semmiféle vészhelyzet.
-Azért a sodrófát, meg a kezespuskát tartsd készenlétben! Hátha valamelyik rémség ide is be akarna kéredzkedni a mosdóba. -Nevetem el magamat, aztán felállok, és megigazgatom magamon a szoknyámat. Hát csak nem nézhetek ki úgy, mint az imént látott ágrólszakadt népség.
-Egy kis teát azért el bírna viselni szegény öreg szervezetem. Mindjárt jövök! -Folytatom a beszélgetést. Ha már ilyen marhaságokat mondanak be a hírekben, teljesen fölösleges tovább néznem, így kimegyek a konyhába, és behozom a hűtő tetején álló teáskancsót és a szekrényből is előbányászok két eredeti kínai-porcelán csészét. Öntök mindkettőnknek, és Curt kezébe adom az egyik porcelándarabot.
-A nagy ijedtségre! -Emelem irányába a saját csészémet, majd a számba veszek egy korty teát, lötyögtetem egy kicsit a számban, aztán jólesően lenyelem, míg hátradőlök a karosszékben. Hihetetlen, hogy milyen kényelmes. Meg is jegyzem magamban, immár sokadjára, hogy én is beszerzek egy ilyet.
Vissza az elejére Go down
Sleepwalker

Sleepwalker


Hozzászólások száma : 99
Csatlakozás ideje : 2012. Feb. 29.

Nyugat Los Angeles - West Side Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat Los Angeles - West Side   Nyugat Los Angeles - West Side I_icon_minitimeSzomb. Márc. 10, 2012 9:04 am

Pár óra után végülis úgy döntesz hogy ideje elindulni hazafelé. Kezd sötétedni is, nameg jobb ilyenkor otthon lenni, mikor ilyen nagy balhé van a városban. Nem laksz messze, és egyébként is csak fel kell szállni egy metróra, vagy akár taxiba is ülhetsz. Szedelőszködsz, elköszönsz a barátnédtól és alindulsz hazafelé. Kiérve az utcára, mindenhol idegesen rohangáló emberekkel találkozol akik nem igazán vannak tekintettel hajlott korodra, nem egyszer kis híján fel is löknek. Boltokba törnek be a szemed láttára, kocsikat gyújtanak fel. Valami nincs rendjén, úgy tűnik a West sideot is elérte a pánik ami a belvárosban kezdődött.
Vissza az elejére Go down
Angelica Cezarinni

Angelica Cezarinni


Hozzászólások száma : 6
Csatlakozás ideje : 2012. Mar. 03.

Nyugat Los Angeles - West Side Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat Los Angeles - West Side   Nyugat Los Angeles - West Side I_icon_minitimeHétf. Márc. 12, 2012 7:22 am

-Aztán vigyázz a zombikkal! -Rázom meg nevetgélve mutatóujjam Curty felé, mielőtt magamhoz szorítom és két cuppanós puszit helyezek el orcáin. Amint kilépek a házból, egy neveletlen ficsúr majdnem fellök! Csúnyát mondok meglepetésemben, és jól megütöm a fiú hátát épp nem könnyű táskámmal, ha elérem, de már jön nekem a következő ember is. Ahogy körbenézek azt látom, hogy a városrész szinte már romokban hever: sikoltozó emberek, fosztogatók. Szorosan magamhoz ölelem a táskámat: még csak az kéne, hogy elvigyék a frissen kiváltott gyógyszereimet, amit a patikában váltottam ki. Ugyan minek kéne nekik egy szerencsétlen öregasszony havi vitaminadagja?
Elérem a metró lejáratát, de odalent szintén tolongás van. Hezitálok, s kezem már a lépcső korlátján van, mégis visszafordulok. Egyszer élünk, hát hosszabbítsuk meg azt az időt, amennyire csak lehet. Körbenézek egy taxi után, de azok nem nagyon akarnak megállni a tumultusba. Megértem őket, nekem sem hiányozna egy törött szélvédő, meg egy ellopott rendszámtábla. Nagyot sóhajtok, és végül mégis a tömegközlekedést választom. Óvatosan teszem rá a mozgólépcső korlátjára bütykös ujjaimat, és gyorsan ráállok a gyorsan mozgó lépcsőfokok egyikére. Szó szerint két kézzel kell kapaszkodnom, hogy le ne lökjenek. Ha itt valaki elesik, azt már az égiek sem tudják felállítani. Óvatosan, behúzott nyakkal lépdelek a fal mellett, s várom, hogy jöjjön a szerelvény. Minél hamarabb érek haza, annál jobb. Egy pillanatig megfordul a fejemben, hogy talán vissza kéne mennem Courtney-hez, de összeszedem magamat és azt mondom magamnak: "Angelica! Ha egy peták nélkül el mertél jönni a nagy Amerikába szülőföldedről, már csak nem félsz megtenni három metrómegállót egy csapat hőzöngő világvégeváró bajkeverővel!" Észre sem veszem, de nagyot toppantok. Összevonom szemöldökömet, ahogy a sötét alagutat pásztázom: Mintha a metró lámpáit látnám megvillanni. Ha ideér a jármű, gyorsan felszállok rá, és kerítek magamnak ülőhelyet. Elvigyorodok, mert eszembe jut, hogy egy ilyen kedves öreg néni, mint én, biztosan talál magának ilyet.
-Jajj, bocsánat kedveském, hogy ráléptem a lábára! -Szabadkozom.- Tudja hogy van ez, az én öreg szemeimmel már nem látok jól. Meg hát a lábaim is elég gyengék... -nézek Bambit is megszégyenítő szemekkel a rasztahajú... "Ó te jó ég, hiszen ez egy lány?" lepődök meg. "Hogy mik vannak!"
Vissza az elejére Go down
Sleepwalker

Sleepwalker


Hozzászólások száma : 99
Csatlakozás ideje : 2012. Feb. 29.

Nyugat Los Angeles - West Side Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat Los Angeles - West Side   Nyugat Los Angeles - West Side I_icon_minitimeHétf. Márc. 12, 2012 7:43 am

A lány veled mit sem törődve rohan tovább. Az emberek az eszüket vesztették, te pedig nagy nehezen lejutsz a metróba, innen csak pár megálló hazáig, a tömeghez meg hozzászoktál. A bejutás azonban már igen csak nehézkes, senki nincs tekintettel egy magányos öreg hölgyre, a pimasz kölykök itt is majdnem hogy fellöknek, míg egy nagydarab srác védelmezőn a vállaidra helyezi egyik kezét, a másikkal meg előled rángatja el az embereket.
-Tessék csak nagyi.-mondja kellemes, mély hangon, mikor felpillantasz meglátod hogy fekete és szintén rasztahajú, de arcán barátságos mosollyal bólint neked. Végigküzditek magatok a metrókocsiig ahová csak nagy nehezen fértek be.
-Vigyázzon nagyi, nehogy baja essen.-brummogja a srác és a kocsiban is védelmezőn áll melletted, nehogy agyonnyomjanak. Aztán a jármű elindul a sötétbe...
Vissza az elejére Go down
Angelica Cezarinni

Angelica Cezarinni


Hozzászólások száma : 6
Csatlakozás ideje : 2012. Mar. 03.

Nyugat Los Angeles - West Side Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat Los Angeles - West Side   Nyugat Los Angeles - West Side I_icon_minitimeSzer. Márc. 14, 2012 7:28 am

Összeráncolt szemekkel meredek a leányzó után, de figyelmetlenségem megtorlásra talál. Ismét nekem jönnek, s csak egy jólelkű, fekete férfinak köszönhetem, hogy épen megúszom az incidenst.
-Köszönöm fiam, nagyon kedves vagy! -Hatódok meg teljesen. Kicsit emlékeztet a legkisebb fiamra Carlosra, mikor még lázadó korú volt. Szerencsére már kinőtt a rasztás korszakából, és most egy jólmenő cég menedzsere. Csak sajnos sosincs ideje meglátogatni az édesanyját. Felsóhajtok, s míg a jármű elindul, a fizikai hatásoknak megfelelően mindenki dőlni kezd, s így én is egy pillanatra a fiú mellkasához dőlhetek a fiamra gondolva, úgy, hogy ezen senki nem lepődhet meg. Aztán annak rendje és módja szerint felvesszük a jármű ritmusát, s kiegyenesedünk.
-Ritka az ilyen a rendes ember, mint maga. Honnan származik, és mit szól ehhez a felforduláshoz? Ki gondolná, hogy a média ilyen könnyen megvezethet ennyi ember! - Csóválom meg fejemet. Míg a választ hallgatom, ki-kibámulok az ablakon, hiszen elég rossz érzés végig felfelé nézni ilyen tömegnyomorban, de az ablakon át szűrődő sötétség nem köti le túlzottan a figyelmemet. Inkább ameddig a nyakam engedi körbefordítom fejemet, és a körülöttem lévők arcát fürkészem. Ennyi fáradt és nyűgöst embert egy rakáson! Ez a rohanó élet mindannyiuk idegszálait a végsőkig feszegeti. Megértem, és hálásnak érzem magamat, hogy én még egy más világban cseperedtem fel. Sóhajtva nézek ki ismét az ablakon.
-Már csak három megálló.
Vissza az elejére Go down
Sleepwalker

Sleepwalker


Hozzászólások száma : 99
Csatlakozás ideje : 2012. Feb. 29.

Nyugat Los Angeles - West Side Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat Los Angeles - West Side   Nyugat Los Angeles - West Side I_icon_minitimeCsüt. Márc. 15, 2012 4:09 am


A fekete srác meglepetten néz az idős hölgyre.
-Azt gondolja csak kamu az egész? Nagyi, maga nem volt a belvárosban, ha tudná milyen nagy balhé van odabent...-mondja neked idegesen, és körbenéz a metrókocsiban. Nem a legjobb helyzet ha itt is kitör a pánik. Már csak egy megállóra vagy a célodtól, mikor halványan valami szörnyűséget észlelsz a szomszédos kocsiban. Odaát úgy tűnik kitört a káosz, az üvegekre csak úgy fröcsög a vér, halványan látsz embereket egymásnak esni, ahogy a metrókocsi világítása pislákolni kezd. Valaki behúzza a vészféket. Erre kis híján elesel, ismét csak a nagydarab srác ment meg ettől, bár most önkéntelenül, mivel épp csak útban volt a teste az eséshez így nem tudtál elborulni.
-A kurva életbe... ez nagyon nem jó...-motyogja az illető, mikor a kocsik megálltak. Az emberek nyugtalanul nézelődnek, aztán valaki felkattint egy zseblámpát. Egy sikoly. Egy szívbemarkolóan őszinte idegtépő sikoly. Valaki felfedezte a szomszéd kocsiban történteket. Semmit sem látni odaát vagy az alagútban. Aztán egy hirtelen dobbanás. Valaki be akar jönni. Még egy. És még egy. Egyre több. Mintha ököllel püfölnék körbe az egész kocsit. A zseblámpa fényénél széttépett arcú, csurom vér alakokat látnak akik két kézzel ütik a metrókocsit. Az emberek sikoltozni és kiabálni kezdenek. Valaki elkiáltja magát:
-Mind megdöglünk! Ez a végítélet!
Vissza az elejére Go down
Angelica Cezarinni

Angelica Cezarinni


Hozzászólások száma : 6
Csatlakozás ideje : 2012. Mar. 03.

Nyugat Los Angeles - West Side Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat Los Angeles - West Side   Nyugat Los Angeles - West Side I_icon_minitimeCsüt. Márc. 15, 2012 5:43 am

-Mi más lenne, ha nem kamu? -Mosolygok rá kedvesen.- Csak az új vámpíros film beharangozása, semmi több. -Nem csak úgy mondom, el is hiszem a dolgot.- Remélem nem sérülnek meg sokan, egy ilyen marhaság miatt. Te se dőlj be mindenféle mesének! -Simogatom meg védelmezőm karját, és az órámra nézek. A húst a vacsorához már tegnap este bepácoltam, és a saláta is a hűtőben van már. Hazaérek, kisütöm az omlós húst, és... egyedül költhetem el vacsorámat. Megint.
-Nem lenne kedved fiatalember nálam vacsorázni? Cserébe kedvességedért, hogy megvédtél egy ilyen magamfajta vén szatyrot. -Nevetek, aztán döbbenten elnémulok, mikor előrelendülünk a vészfék hatására. Épp csak sikerül talpon maradni, és úgy néz ki, nem csak nekem. Aztán valami történik a másik vagonban. Vér! Nyelek egyet, s egy pillanatra lehunyom a szememet, hogy kiszorítsam a látványt a fejemből. Alapvetően nincs problémám a vérrel. Túléltem már háborút, szültem is már néhány gyereket... Viszont a reakció, ami odaátról hallatszik hideg verejtéket csal homlokomra. A térdeim megroggyannak, de mindet megteszek, hogy állva maradjak. Beletúrok a táskámba, valami használható fegyvert keresve, ám a fényforrás elapad, így kénytelen vagyok a tapintásomra bízni magamat. Először csak a gyógyszereim dobozát érintem, aztán egy hosszúnak és merevnek tűnő vékony tárgy akad a kezem ügyébe. Mi több, kettő. A felvillanó lámpa fényében, kötőtűim csillannak meg. Nem épp mintafegyverek, de használhatónak tűnnek. Az egyiket gyorsan a mellettem álló rasztahajú férfi kezébe nyomom.
-Védd magad, és ha van rá lehetőséged, fuss! -Mondom ellentmondást nem tűrő hangon, aztán amilyen hangosan csak tudom elkiáltom magamat.- INDULJUNK! Szóljatok a vezetőnek hogy indítsa be ezt az ördögszekeret! -Remélem meghall valaki, abban meg még jobban reménykedem, hogy a vezető még él. Élnie KELL! Ekkor felhangzik a dörömbölés az ajtón s az ablakokon. Nem emlékszem mikor féltem így legutoljára. De nem akarom elhagyni magamat. Olyan erősen szorítom a kötőtűt, ahogyan vézna kezeim bírják, közben halk imába kezdek.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Nyugat Los Angeles - West Side Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat Los Angeles - West Side   Nyugat Los Angeles - West Side I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Nyugat Los Angeles - West Side
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Los Angeles belvárosa
» East Side -A bandák városa
» West Hollywood, a siker és csillogás városa

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Stay Alive :: Játéktér :: Nyugat L.A.-
Ugrás: